Zadzwoń 24/7 : 531-800-850

Co należy zrobić, gdy odchodzi bliska osoba?

Śmierć bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć. W tym trudnym czasie wiele osób czuje się zagubionych i nie wie, jakie kroki podjąć. W tym artykule postaramy Ci się zrozumieć co należy zrobić, gdy odchodzi bliska osoba.

1. Jeśli w domu nastąpi zgon bliskiej osoby, należy niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe pod numer 999 lub 112 (z telefonu komórkowego) lub skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Lekarz jest odpowiedzialny za stwierdzenie faktu zgonu.

2. Po stwierdzeniu zgonu przez lekarza, zostaje wypisana Karta Zgonu, która stanowi podstawę do wystawienia Aktu Zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym dla miejsca, w którym nastąpił zgon.

3. Potwierdzenie zgonu przez lekarza stanowi podstawę do przetransportowania zwłok.

4. Po potwierdzeniu zgonu przez lekarza, należy skontaktować się z naszą firmą pogrzebową. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę pod numerami telefonów: 22 767 94 00, 531 800 850. Po zgłoszeniu usługi, nasi specjaliści są w stanie natychmiast przybyć i zająć się kompleksową organizacją pogrzebu.

5. Nasi pracownicy z Zakładu Pogrzebowego „Grudzień” we Wieliszewie  zajmą się przewozem ciała zmarłego do chłodni.

6. W przypadku śmierci w szpitalu należy udać się do Wydziału Statystyki, aby uzyskać Kartę Zgonu Osoby Zmarłej.

7. Jeśli ciało zmarłej osoby znajduje się w Zakładzie Medycyny Sądowej, konieczne jest dostarczenie zezwolenia z prokuratury na wydanie zwłok rodzinie zmarłej osoby.

8. Należy udać się z dowodem osobistym zmarłego do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie otrzymają Państwo odpis skrócony aktu zgonu. Nasza firma pogrzebowa może za Państwa zrealizować tę czynność w USC i zająć się wszystkimi formalnościami.

9. Następnie o dogodnej dla Państwa porze, zapraszamy do naszej siedziby we Wieliszewie, przy ul. Modlińskiej 131a.

10. Udzielimy Państwu wszelkich informacji dotyczących ceremonii pogrzebowej oraz zajmiemy się organizacją pogrzebu.

11. Podczas wizyty w biurze Zakładu Pogrzebowego będą wymagane poniższe dokumenty:
• Karta Zgonu wystawiona przez lekarza
• dowód osobisty Osoby Zmarłej oraz dowód zlecającego usługę pogrzebową
• zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu zmarłego lub ostatni odcinek emerytury / renty w przypadku, gdy zmarły był emerytem / rencistą

12. W naszej firmie omawiamy z Państwem szczegóły dotyczące pogrzebu, takie jak:
• data pogrzebu,
• data kremacji
• wybór cmentarza i miejsca pochówku,
• określenie rodzaju obrządku religijnego lub ustalenie szczegółów pogrzebu świeckiego

13. W naszym Zakładzie Pogrzebowym chętnie przedstawiamy Państwu naszą ofertę i pomożemy w odpowiednim wyborze, udzielając fachowych porad:
kwiatów i wieńców – nasza kwiaciarnia pogrzebowa oferuje ponad 350 unikalnych wzorów kompozycji kwiatowych,
urn – wszystkie nasze urny są starannie wykonane przez doświadczonych rzemieślników,
trumien – najwyższej jakości materiały, z których wykonujemy trumny, zapewniają godne miejsce na ostatni odpoczynek dla zmarłego,
transportu – nasza firma oferuje kompleksowy transport zmarłych jak i osób biorących udział w trakcie pogrzebu,
kaplicy – kaplica pogrzebowa w naszym domu jest wyjątkowym miejscem, które oferuje godny i piękny sposób pożegnania zmarłego,
sali konsolacyjnej – nasza sala została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu spokojnej stypy w trudnych chwilach.
oprawy muzycznej – oferujemy możliwość wykonania oprawy muzycznej na żywo przez profesjonalnych artystów, takich jak skrzypce, akordeon czy trąbka,
nagrobków i krzyży – zadbamy o nagrobki i krzyże dbając o ich estetyczny wygląd oraz trwałość,
tabliczki pogrzebowe – nasze tabliczki o bogatym wzornictwie idealnie dopasują się do stylu wybranej trumny, urny lub krzyża
opieka nad grobami – omówimy kwestie dalszej współpracy, w której możemy zadbać o pielęgnacje grobu,
formalności – zaufaj nam, załatwimy wszystkie niezbędne formalności związane z pogrzebem, aby ulżyć Ci w trudnych chwilach żałoby,

14. Jeśli zmarła osoba była wierząca, należy skontaktować się z odpowiednią parafią w celu uzyskania zgody na odprawienie mszy poza parafią.

15. Jeśli zmarła osoba była emerytem, rencistą lub pracownikiem, to przysługuje jej zasiłek pogrzebowy od ZUS lub KRUS. W naszym Zakładzie Pogrzebowym załatwimy procedury związane z jego uzyskaniem w imieniu rodziny, bez pobierania dodatkowej prowizji.

16. W naszym Zakładzie Pogrzebowym zdajemy sobie sprawę, że organizacja pogrzebu to trudny i bolesny czas dla rodziny zmarłego. Dlatego też, przez cały proces organizacyjny, służymy Państwu radą i wsparciem. Nasi doświadczeni pracownicy są gotowi odpowiedzieć na każde pytanie i pomóc w podjęciu właściwych decyzji związanych z pogrzebem.

Dla nas najważniejsze jest, abyście Państwo mogli poświęcić czas na żegnanie zmarłej osoby, a nie na martwienie się o formalności i organizacyjne kwestie. Zajmiemy się wszystkim – od uzyskania niezbędnych dokumentów po organizację ceremonii i transport zmarłego.

Zaufajcie nam i pozwólcie nam wesprzeć Was w tym trudnym czasie.

centrum-pogrzebowe-logo-1

Skontaktuj się z naszym Zakładem Pogrzebowym, pomożemy w organizacji pięknego pogrzebu

Dane Zakładu Pogrzebowego:

Całodobowy Zakład Pogrzebowy "Grudzień"

ul. Modlińska 131a
05-135 Wieliszew

NIP: 5361157783 

tel: 22 767 94 00

kom: 531-800-850

W naszej działalności głównie skupiamy się na realizacji usług pogrzebowych w miejscowościach Wieliszew, Serock, Legionowo, Nieporęt, Borowa Góra, Skrzeszew, Janówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zegrze, Łajski, Stanisławowo Drugie oraz Jabłonna. Niemniej jednak, nasi doświadczeni pracownicy są w stanie dojechać i zorganizować pogrzeb na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu z naszym całodobowym Zakładem Pogrzebowym "Grudzień".

 

Call Now Button